Badania urządzeń w komorze klimatycznej

Badania urządzeń w komorze klimatycznej

Urządzenia pracujące sprawnie w różnych warunkach klimatycznych to zwiększone bezpieczeństwo personelu ruchowego i zminimalizowanie strat związanych z zakłóceniami w ich pracy.

Podstawą dla powyższego stwierdzenia jest przeprowadzenie prac badawczych będących jednym z najważniejszych etapów wdrażania nowych produktów do produkcji i sprzedaży. Testy jakim poddawane są urządzenia w komorze klimatycznej pozwalają wykryć i wyeliminować błędy powstałe podczas projektowania i produkcji. Przeprowadzenie badań klimatycznych wpływa na jakość i niezawodność urządzeń oraz redukuje przyszłe koszty związane z ewentualną modernizacją, rozwojem i serwisem. Nasza komora klimatyczna jest od wielu lat wykorzystywana do badań urządzeń elektroenergetycznych (i nie tylko) wielu znanych firm.  Firma nasza oferuje usługi w zakresie wykonania pełnych badań klimatycznych wszelkiego rodzaju urządzeń przeprowadzanych w wielkogabarytowej komorze klimatycznej Brabender Realtest produkcji niemieckiej:

Wymiary przestrzeni badawczej: 220 x 140 x 110 cm
Zakres temperatur badawczych: -30 ... + 80°C
Zakres wilgotności badawczych 0 ... 100 %.

Komora klimatyczna pozwala na odtworzenie dowolnej kombinacji klimatycznej w wyżej podanych zakresach. Posiada ona wielozłączowe izolowane elektrycznie i mechanicznie przepusty pozwalające na wprowadzenie odpowiednich dla danego urządzenia sygnałów elektrycznych (zasilających i pomiarowych) oraz przepusty dla wprowadzenia przewodów nieelektrycznych.

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • Marcin Szembor, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 601 42 55 84
  • Krzysztof Marzec, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 601 82 33 96

Dane kontaktowe

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki

"ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA" sp. z o.o.

ul. Świętokrzyska 2, 44-101 Gliwice

woj. śląskie, Polska

(+48) 32 237 66 03 (sekretariat)

(+48) 32 237 66 15 (centrala)

(+48) 32 231 08 70 (fax)

Nasze wyróżnienia

gazela2010

gazela2009

gazela2008

 

UE ŚCP Europejskie Fundusze Strukturalne

UE Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

© 2022 Energopomiar-Elektryka sp. z o.o.